J a s a n k a - místo, kde si lidé a příroda vzájemně naslouchají

backup content

Jízdárna
-------------------------------------------

V současné době vlastníme tři koně plemene hucul. Toto plemeno pocházející z Karpat se hodí do zdejších horských podmínek díky vysoké odolnosti a nenáročnosti na krmení. Může být celoročně na pastvinách, jeho pevná a tvrdá kopyta nevyžadují kování. Menší vzrůst a klidná povaha umožňuje jízdu na koni dětem i začátečníkům. 

Jsou to koně Nora, Sahir a Beta. Temperamentní klisna Nora miluje dlouhé vyjížďky, pod sedlem nikdy nezklame a ničeho se neleká. Valach Sahir je mazel, má rád děti, které ho mohou čistit a cvičit na jeho hřbetě. Beta je starší klisna, v běhu si však ničím nezadá s mladšími koňmi. 

Dále u nás najdete klisny Montanu (český teplokrevník) a Kerinu (anglický plnokrevník).

Obě klisny využíváme pro zkušené jezdce. Kerina je vysloužilý dostihový kůň a v rychlosti předčí i našeho jinak neporazitelného psa Wasabiho. Montana je velmi elegantní a to i tehdy, když si na vyjížďce hodí zadkem.

Nabízíme:

  • výuku jízdy na koni pro začátečníky na lonži i na jízdárně
  • vodění dětí
  • cvičení s prvky voltiže a hipoterapie
  • vyjížďku pro zkušené jezdce.
Máme k dispozici přírodní jízdárnu na pastvině. Vše nabízíme za jednotnou cenu 200 Kč na hodinu. Jízdy je nutné dopředu objednat telefonicky.

Dále u nás lze ustájit koně v boxe v kamenné stáji s možností přístupu na 5ha pastvinu. Bližší informace poskytneme telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.